Menu
 

Kdy a jak můžeme vyklidit pozůstalost po zesnulém?

16.2.2022
 

Smrt blízké osoby je vždy smutnou událostí. Pro pozůstalé však kromě zármutku znamená také určité povinnosti. Jednou z nich je i vyklizení bytu po zesnulém. Během procesu vyklízení a eventuální likvidace pozůstalosti je však nezbytné řídit se určitými legislativními postupy.

 
Kdy a jak můžeme vyklidit pozůstalost po zesnulém?

Kdy můžeme začít s vyklízením pozůstalosti?

Manipulovat s majetkem zesnulého mají možnost pouze oprávnění dědicové. S vyklízením nemovitosti byste proto měli počkat do doby, než bude uzavřeno dědické řízení. Pokud se však možní dědicové mezi sebou dohodnou, lze začít vyklízet byt i dříve. Co nejrychleji byste měli také vyklidit věci, které se mohou zkazit, například potraviny a podobně.

Pokud však bydlel zesnulý v nájmu a ani do 6 měsíců se nezjistí, kdo je právoplatným dědicem, může pronajímatel byt vyklidit a věci zesnulého uschovat. Dědic je poté povinen uhradit pronajímateli náklady na úschovu.

S vyklízením pozůstalosti vám pomůže profesionální firma

Většina lidí během života nashromáždí spoustu věcí, o které pozůstalí nemají zájem. Dědicové si rozeberou věci, které pro ně mají sentimentální hodnotu, či které je možné prodat, ale zbytek, jako je starý nábytek, oblečení, spotřebiče a podobně, je nutné odvézt na místo k tomu určené. Často se jedná o poměrně velké množství věcí, obzvláště pokud zesnulý používal velký sklep, garáž, nebo žil v domku. Vyklizení a odvoz do sběrného dvora svépomocí tak stojí spoustu energie a času, kterého nikdo nemá nazbyt. Nehledě na to, že pozůstalí díky svému zármutku nemají většinou na něco takového náladu.

Je proto logické, oslovit profesionální vyklízecí firmu, která se této nepříjemné povinnosti zhostí za vás. Nejenom že nepotřebné věci po zesnulém z bytu vystěhuje a odveze, ale navíc se postará i o eventuální desinfekci bytu, úklid, vymalování a podobně. Díky pomoci profesionálů budete mít v tomto nelehkém životním období o starost méně.

Kdy a jak můžeme vyklidit pozůstalost po zesnulém?

Další články

Cena za vyklízení

Cena za vyklízení

Jaká je cena za vyklizení bytu, domu, či nemovitosti a slyše... Celý článek

 
Druhy odpadů a jejich likvidace

Druhy odpadů a jejich likvidace

Jaké druhy odpadů rozlišujeme a jak se tyto odpady likvidují... Celý článek

 
Vyklizení bytu po nájemníkovi

Vyklizení bytu po nájemníkovi

Při pronajímání bytu se můžeme setkat s různými situacemi. J... Celý článek

 
 
 
 

© 2009-2024 VyklizimeNemovitosti.cz - Web: ZaDeset.cz

www.vyklizimebyty.cz -  www.vyklizimedomy.cz -  www.vyklizimenemovitosti.cz
15 let praxe v oboru vyklízení domů, bytů a nemovitostí.
Pobočka: Praha 4, Nad Cihelnou 1146/16A, Pobočka: Praha 5, Hábova 1517
nonstop linka - odvoz odpadu - sběrný dvůr - kontejnery
Ekologicky a šetrně k životnímu prostředí!
IČ: 24760196