Menu
 

Cena za vyklízení

2.10.2022
 

Jaká je cena za vyklizení bytu, domu, či nemovitosti a slyšeli jste už o vyklízení zdarma? Níže Vám popíšeme, jak a z čeho se určuje cena za vyklízení nemovitosti.

 
Cena za vyklízení

Pro vytvoření přesné cenové nabídky je potřeba danou nemovitost předem prohlédnout naším technikem, jelikož se cena za vyklízení skládá hned z několika položek, které si ukážeme níže. Výhodou je u nás to, že prvotní prohlídku a nacenění provádíme zdarma, budete tak přesně vědět, kolik vyklizení vaší nemovitosti bude stát. 

Do ceny za vyklizení se započítávají tyto položky:

 

1. Uložení / likvidace odpadu na sběrném dvoře, skládce (tzv. skládkovné)

Ceny za uložení odpadu na sběrném dvoře jsou v Praze jednotně nastaveny Magistrátem na cenu 1.800 Kč bez DPH za uložení 1 m3 odpadu. Sběrné dvory však nepřijímají větší množství nebezpečného odpadu, stavební lepenky, ethernitu, apod., ty se musí vozit na specializovaná pracoviště za větší poplatky. Skládky si účtují za tunu odpadu většinou kolem 2.400 Kč bez DPH. Naše vyklízecí společnost má uzavřené rámcové smlouvy, kde se dostaneme na ceny až o polovinu levnější, než běžný původce odpadu. Cenu za uložení odpadu máme již od 800 Kč bez DPH za 1 m3 a tuto cenu poskytneme i Vám, našim klientům. 

2. Vyklízecí práce, demontáž nábytku, roztřídění druhu odpadu dle typu odpadu, manipulace, snos a vyložení odpadu na skládce

Pro určení ceny za vyklízecí práce je důležitým faktorem místo vyklízení a jeho dostupnost (zda je zde dobré parkování, jaká je vzdálenost, kterou budeme chodit s vyklízenými předměty, zda jsou na místě schody, výtah, apod), vzdálenosti od kontejneru, či přistavené dodávky, váhy a typu vyklizených předmětů. Cena se pohybuje od 350 Kč bez DPH za 1 m3 a v ceně je započítaná jak lidská práce, tak i použití manipulační techniky (rudlů, stěhovacích kurt), případně demontáže nábytku (nářadí, šroubováky, pajcr, kladivo). 

3. Doprava na místo vyklízení a na skládku

Doprava a odvoz odpadu se počítá dle vzdáleností a použitého vozidla. Zde se cena pohybuje od 500 Kč za výjezd a 15 Kč / 1 km. 

4. Zajímavé předměty na výkup

Pokud chcete vyklidit i zajímavé a hodnotné předměty, jako jsou vozidla, motocykly, technické zařízení budov, nebo umělecké předměty, můžeme jejich domluvenou hodnotu odečíst z ceny za vyklízení, nebo Vám ji i doplatit.

Jaká je tedy běžná cena za vyklizení bytu? 

Vyklízení bytu 3 +1 včetně nábytku a směsného odpadu o celkovém objemu 15 m3 (jeden velký velkoobjemový kontejner) v Praze vychází na 1.200 Kč za 1m3, tedy celkem na částku ca 18.000 Kč.

Jaká je běžná cena za vyklizení domu?

Vyklizení rodinného domu včetně garáží a technických místností o celkovém objemu odpadu 30 m3 v Praze vychází na 36.000 Kč.

Jaká je cena za nejlevnější vyklízení?

Zakázky přijímáme od minimální ceny 3.500 Kč. Jedná se tedy nejčastěji o malé sklepy, nebo části nábytku, či elektroniky.

Vyklízení nemovitostí zdarma?

Už jste někdy slyšeli o vyklízení nemovitostí zdarma? Pokud ano, jistě Vás to překvapilo, ale každá nabídka má svá specifika. Je totiž zcela jasné, že vám žádná vyklízecí firma nebude vyklízet nepotřebný odpad zdarma, protože, jak jsme si ukázali výše, tak ceny za likvidaci odpadu, dopravu a zaměstnance jsou poměrně vysoké a v současné turbulentní době se stále navyšují.

Vyklízení zdarma tedy znamená, že pokud mají vyklízené předměty nějakou hodnotu, kterou umí daná vyklízecí firma dále zpeněžit, tak se tato hodnota dá odečíst od ceny za vyklízení. Pokud tedy například potřebujete vyklidit zánovní a funkční spotřebiče, starožitný nábytek, obrazy, apod., tak se jejich cena odečte od ceny za vyklízení a může se tak stát, že je pak celé vyklízení zdarma. Naše společnost totiž disponuje velkým skladem a je navázána na řadu partnerů z oblasti klenotnictví, starožitnictví a bazarů, takže jsme schopni zajímavé věci také okamžitě vykoupit, nebo vyklidit zdarma celou Vaší nemovitost.

Jak takové vyklízení probíhá?

V prvé řadě je potřeba nás kontaktovat a to buď telefonicky, nebo emailem. Následně se zdarma zajedeme podívat na místo vyklízení, nebo Vám zašleme orientační cenovou nabídku na základě zaslaného popisu a fotografií. Po odsouhlasení ceny navrhneme vhodný termín vyklízení s ohledem na Vaše potřeby a zajistíme si dostatek pracovníků a techniky pro vyklízení. Dle dostupnosti vyklízeného místa volíme buďto přistavení velkoobjemového kontejneru, velkoobjemové dodávky, přívěsného vozíku, či jejich kombinaci. Dle druhu a umístění odpadu pak přijede i adekvátní počet pracovníků naší vyklízecí firmy. Vše zajišťujeme tak, aby naším klientům vyhovovala jak časová náročnost, tak průběh celé vyklízecí akce. 

Další články

Vyklízení domů

Vyklízení domů

Naší specializací je rovněž vyklízení domů. Vyklízení domů j... Celý článek

 
Vyklizení bytu po nájemníkovi

Vyklizení bytu po nájemníkovi

Při pronajímání bytu se můžeme setkat s různými situacemi. J... Celý článek

 
Seznam sběrných dvorů v Praze

Seznam sběrných dvorů v Praze

Naše vyklízecí firma vozí odpad zejména na sběrné dvory, neb... Celý článek

 
 
 
 

© 2009-2024 VyklizimeNemovitosti.cz - Web: ZaDeset.cz

www.vyklizimebyty.cz -  www.vyklizimedomy.cz -  www.vyklizimenemovitosti.cz
15 let praxe v oboru vyklízení domů, bytů a nemovitostí.
Pobočka: Praha 4, Nad Cihelnou 1146/16A, Pobočka: Praha 5, Hábova 1517
nonstop linka - odvoz odpadu - sběrný dvůr - kontejnery
Ekologicky a šetrně k životnímu prostředí!
IČ: 24760196